SEKRETARIAT: 62 74 28 310   UMIG W PLESZEWIE

Nowy park kieszonkowy

Projekt Smart Pleszew dał początek wielu inwestycjom na terenie miasta dzięki sporządzeniu projektów i opracowań. Jednak wdrażany projekt to również “widoczne” działania. Jedno z nich wprowadzono przy pleszewskiej szkole.

Dzięki projektowi Smart Pleszew udało się opracować wiele dokumentów, które dają początek wielu inwestycjom na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Jednak powstają również realne inwestycje. Jedną z nich jest kieszonkowy park, czyli mały, kompaktowy, dający schronienie oraz uwalniający przestrzenie od betonu. Powstał przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie.

Jako że samorząd stawia na zieleń i ekologię, w ramach projektu Smart Pleszew udało się zakupić i posadzić 5 klonów zwyczajnych, platana, lipę srebrzystą i olszę czarną. Nowe drzewa znajdują się na dziedzińcu szkoły, gdzie uczniowie spędzają przerwy oraz czekają na przyjazd szkolnego autobusu. Cieszę się, że zostały wykonane kolejne nasadzenia w mieście. Już jest przyjemniej, a w okresie letnim drzewa sprawią, że na placu będzie chłodniej – komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

nowe drzewa w ramach projektu Smart Pleszew nasadzone w parku kieszonkowym przy ZSP nr 1 w Pleszewie
nowe drzewa w ramach projektu Smart Pleszew nasadzone w parku kieszonkowym na dziedzińcu ZSP nr 1 w Pleszewie
nowe drzewa w ramach projektu Smart Pleszew w parku kieszonkowym na dziedzińcu ZSP nr 1 w Pleszewie

Leave a Reply